Thursday, July 21, 2016

Lahedate Vurrude juures*

Selleaastest Positivusest jääb klassikasse Luisa Lotta lause öösel poole kahe paiku: "Pärast järgmist (veini)klaasi lähen veini peale üle." Ilus, ma ütlen :D

Teiseks muidugi legendaarne kaklus (rusikatega) Luisa Lotta ja Kurja Lätlase vahel, kes süüdistas LL-i ja Pikka Blondi Meest telgivaiavarguses, mis päädis LL-i ootamatult avaldunud inglise keele sõnavaraga (I´ll kill you) ja PBM-i poolt sooritatud dramaatilise tõukamisega, mille käigus Kuri Lätlane sädemeid pildudes ümber läks.

Tegelikult olid mul mõtted Positivuseks valmistumisel hoopis teise kohapeal (kolimise juures), mis tähendab, et ma olin asju pakkides üsna hajameelne. Seepärast mõtlesin, et oleks mõistlik siiski kirja panna, kuidas meil läks, et järgmisel aastal kas Positivusele või ükskõik kuhu mujale telkima minnes oleks kuskilt meenutada, milline see reaalsus on. Sest äkki me kolime jälle või midagi :D

Esiteks olme
Ma teadsin, et on vaja kaasa võtta vesi, hambahari, niisked salvakad ja vetsupaber. Selle viimase võttis küll prl Lumivalgeke, aga see oli okei. Niiskeid salvakaid pole vaja võtta kolme pakki :D Piisab ühest, isegi kui teistele ka anda. Isegi seepi ei läinud väga vaja.Hambaharja osas muuseas avastasime, et maailmas ongi inimesi (või siis vähemalt üks :D), kes kasutavad meedium tugevuses harju. Minu jaoks täiesti võimatu, sest seda kasutades jooksen ma igemete kaudu verest tühjaks. Softiga seda probleemi pole. Tavaliselt. Raseduse ajal sai see veritsemine alguse ja siiani pole päris korda saanud. Saunalina on ka vajalik, kui kavatsed ujuma minna. Mina olen seda truult igal aastal kaasas kandnud, kuigi siiani polnud vaja läinud.

Teiseks riided
Kusjuures juhuslikult sai sel korral päris hästi. Kaasas olid - kolm lühikeste käistega T-särki, kolm pikkade käistega T-särgi-laadset toodet (üks neist paks dressikas), lühikesed püksid, pikad püksid, jakk, müts, sall, kummikud, kinnised kingad, plätud, ujukad, vihmamantel ja üks kleit. Kasutamata jäi ainult kleit, sest mõtlesin selle pidulikult pühapäeval selga panna, aga hommikul selgus, et ilm oli ootamatult muutunud väga sügiseseks. Mis oli laupäevase ergava kuumuse taustal üsna ootamatu. Igatahes sain esimest korda Salcgrivas ujumas käia! Vesi oli hullult mõnus, esimesel hetkel tundus jahe, aga tegelikult oli väga-väga soe. Ainult mere äär oli paksu adruga kaetud, see oli natuke rõve osa. Ma unustasin villased sokid, mida ma esimesel ööl väga igatsesin, sest külm oli ja hr H ei tahtnud mind üldse kaissu võtta, vaid püüdis läbi telgiseina põgeneda.

Kolmandaks toit
Me läksime kohale oma  väikebussiga, mis tähendas, et meil oli kaasas piisavalt palju vett, gaasipliit ja laud :D Sellega seoses mõtlesime, et teeme korralikult süüa parklas, aga reaalsus oli selline, et sõime enam-vähem ainult hommikust ja snäkke. Kartulipudrud ja kiirnuudlid jäid peaaegu täies mahus üle, nii nagu eelmiselgi aastal :D Kui millegi üle viriseda, siis snäkke oleks võinud rohkem olla, aga samas sõime viimase purgi marineeritud kurke ära alles tagasiteel. Nii et toiduga tegelikult probleemi polnud, küll aga toidunõudega. Esiteks pole mitte mingit mõtet võtta telkimisele kaasa taldrikuid (mis mul olid), vaid hoopis kausse (mille olin sunnitud ostma Kilingi-Nõmme Konsumist). Vajalikud on veel lusikas ja kahvel (mitte plastikust on oluliselt mõnusmad) ning paar nuga, millest üks võiks olla terav ja teine selline, millega saaks võideid leibadele määrida. Muidugi saaks ka ühega hakkama, aga kaks on mugavam. Tee ja kohv on ka mõistlik kaasa võtta, kui on võimalus vett kuumaks ajada (nagu meil oli), sest hommikused järjekorrad CoffeeIn´is on kilomeetrite pikkused.

Neljandaks sularaha
Kuna kaardimakseid festivalil väga pole, tuleb sula kaasa võtta. Ainus täiesti kindel kulu on parklatasu, mis sel aastal oli 15 (!?!) eurot. Eelmisel aastal oli veel 10, nii järgmisel aastal on loota 20 vist. Igatahes oli mul kaasas 165 eurot (Hr H-l veel lisaks, aga ma ei tea, kui palju) ja sellest kulus ära umbes pool. Suht palju jäi alles sellepärast, et festivalialal müüdi õlut hinnaga 3,5 eurot ja siidrit 4 eurot tops (või oli see vastupidi), mida nii mina kui ka prl Lumivalgeke pidasime selgeks röövimiseks ega allunud kordagi provokatsioonidele. Kuna ma suhted alkoholiga on nagunii sellised, nagu nad on (pigem sellised kas kõik või mitte midagi laadis), polnud alkoholita päevad kuigi keerulised. Ma peaks ütlema, et pigem oli mul rohkem energiat, sest peamine põhjus, miks ma alkot väga ei tarbi, on see, et kohe, kui ma lõpetan manustamise, tuleb mul uni peale.

Viiendaks lõuna- ja õhtusöögid festivalil
Positivusel on alati ka üks toidutelk, kus on võimalus valida paljude erinevate pakkujate vahel. Kummaline on see, et ma pole kunagi sealt midagi mõistlikku saanud, seekord isegi ei proovinud. Poisid sõid seakoodiga praadi, mis olevat ülimalt hea olnud. Ja Luisa Lotta võttsi veganburgeri, mis oli kohutav (kahe Tosta kannika vahel olev tomati-kurgi salat koos saepurust kotletiga külm ollus). Meie prl Lumivalgekesega olime juba saabudes pannud silma peale maantee äärde ülesseatud burritoputkale, kuhu me esimesel õhutl kohe läksime. Burritosid (4,5 eurot)  me ei saanud, sest selles rullis, mille me saime, polnud nt ubasidki, aga selle eest oli väga hea kaste ja üldse oli kõik nii mõnusalt värske ja kolm Burrito Brtothersit lihtsalt nii toredad, et ikka maitses hullult hästi. Järgmisel päeval läksime tagasi ja võtsime quesadillad (3 eurot) (kesadijased nagu menüüst sai lugeda) ja need olid sama mõnusa kastme ja rohke juustuga. Lisaks lehtsalatiga. Lisaks sõime ka burrito pannkooke (maksid 4 eurot ja nendes olid oad, aga samas polnud nad rullis ega midagi, nii et me ei suutnudki lõplikult otsustada, kumb toit rohkem burrito oli) ja kebabi (5,5 eurot?). Lisaks jõin ma mõned kohvid Kafe Love´i autolavkast, kus on reaalselt maailma parim kohv. Isegi Rohelise Maja kohv pole nii mõnusalt kohvine ja mahe samaaegselt, kuigi ka seal on superkohv. Lisaks on seal autolavkas kõik töötajad lihtsalt superähedad.

Ja lõpetuseks ka muusikast :D
Sel aastal polnud ausalt öeldes ühtegi bändi, kes oleks minus ekstaasi tekitanud. Nii nagu mu esimsel Positivusel oli Sigur Ros või eelmisel aastal Placebo. Iseenesest M83 andis päris professionaalse ja ägeda laivi, Wolf Alice oli päris hea andmine, John Newman oli laval hullult äge, Joss Stone´i ajal lamasime prl Lumivalgekesega mändide all ja nautisime täiega, Nöep tõmbas esimest hetkest tunde üles, Carnival Youth oli lihtsalt nii nunnu (ikkagi väiksed Renars Kaupersid, ostsime isegi plaadid). Käisime vaatasime mingeid tüüpe veel, läti bigbandi näiteks ja Kristel Aaslaidu. Charles Bradleyt kuulasime eemalt, arvatavasti oleks ta lähemalt vaadates väga äge olnud. Aga näiteks Air oli selline, et ühel hetkel küsis prl Lumivalgeke minult, kas mulle tundub ka, et bänd ise sureb ka kohe igavusest ära. Tõesti selline mulje jäi. Aaa, Mark Ronson tõmbas ka muidugi rahva käima, aga kuna ma üldse ei haaku tema tegemistega, siis väga pikalt ei hakanud jaurama. Läksime hoopis telklasse oma veini jooma. Üldiselt julgustan ennast järgmisel aastal rohkem erinevatel lavadel käima, eriti kui väljavalitud bänd suurt elamust ei paku. Poisid (hr H sõbraga) käisid ainult n-ö metsalavadel ja nägid igast põnevat kraami. Nende viimane kirjeldus bändist, mis oli lavale valge tiibklaveri kaasa võtnud, tundus lihtsalt nii äge.

See kõik on aga ainult sissejuhatus, sest kõige olulisem kontsert oli see, kus me viibisime umbes 30 sekundit, sest see toimus Palladiumil, mis on telk. Ja mis oli rahvast täiega täis ja ma peaaegu üldse ei ei kuulnud bändi. Aga juba selle pisku järgi sain ma aru, et ma olen vaimustunud. Tegemist on Cigarettes After Sexiga. Ma olen kõik kodus oldud päevad seda kuulanud ja täiega vaimustuses. Jumal õnnistagu Youtube´i!

Kokkuvõttes võib öelda, et tegemist oli vist mu lemmik-Positivusega. Võibolla oli asi selles, et eelnev jama kolimisega oli mu nii ära väsitanud, et kolm päeva sellest kõigest väljas oli nii vajalik. Võibolla oli asi selles, et ma sain täita oma unistuse ja Salacgriva rannas ujuda. Ja võibolla oli lihtsalt nii hea seltskond :D

*Lätis arutasime seda LisaVarba asja ka. Et miks just LisaVarvas. Meie ettepanek oleks LisaVarvas muuta hoopis Lahedateks Vurrudeks. Palju kelmikam, eksole.

No comments:

Post a Comment